2013-2014 ARA DÖNEM STAJI

ARA DÖNEM STAJI

Dönem içi staj başvuruları ;

  • 2008-2009-2010-2011 yılında okulumuza kayıt yaptırmış ve 4 yarıyıl eğitim almış öğrencilerimiz tarafından yapılabilir.
  • 2012 ve 2013 girişli öğrencilerimiz stajlarını yaz döneminde yapabilirler. Bu grup için ve ara dönemde staj yapmayı tercih etmeyen diğer öğrencilerimiz için süreç Nisan ayı içinde başlayacaktır.

Dönem içi staj başvurusu yapacak öğrencilerimizin 28 Mart 2014 Cuma tarihine kadar Tunca MYO Staj modülünde 18 Mart 2014'ten itibaren  (http://stajtuncamyo.trakya.edu.tr) staj başvuruları yapmaları ve gerekli belgeleri göndermeleri gerekmektedir. Staj başvurularınız eş zamanlı kontrol edilerek size başvurunuz ile ilgili bilgi staj modülünden verilecektir. Staj başvurularına olumlu yanıt alan öğrencilerimizin başvuru için gerekli belgelerinin asılarını  (staj modülünde detaylıca belirtilmektedir) kargo veya posta yolu ile 2 Nisan 2014 tarihine kadar Tunca MYO Müdürlüğü’ne göndermesi gerekmektedir.

Belirtilen tarihlerde staj başvurusu yapmayan veya gerekli belgeleri göndermeyen öğrencilerimizin staj başvurusu talepleri dikkate alınmayacaktır, önemle duyurulur.

Staj dönemleri aşağıda belirtilmiştir:

Staja Başlama Tarihi

Stajın Bitiş Tarihi

Staj Süresi

Açıklama

02 Nisan 2014

21 Mayıs 2014

40 işgünü

Cumartesi günü dahil haftada 6 işgünü

02 Nisan 2014

30 Mayıs 2014

40 işgünü

Cumartesi günü hariç haftada 5 işgünü

 

Staj ile ilgili tüm işlemler web sitemizde linki verilen Staj Modülü üzerinden yapılacaktır. Staj Modulü için tıklayınız

 

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • Staj Ön başvurusu kabul edilen öğrencilerin staj taleplerinin gerçekleşmesi için Öğrenci Staj Yeri Kabul Formu ile birlikte özgeçmiş, fotoğraf, nüfus cüzdan fotokopisi, onaylı hizmet dökümü/Aylık prim ve hizmet belgesi (çalıştığı kurumda staj yapacak öğrenciler için), Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerinden alacakları Sosyal Güvenlik durumunu bildirir onaylı belgenin(bu belge mutlaka alınmalı) posta/kargo ile Yüksekokulu Müdürlüğü’ne gönderilmesi gerekmektedir.
  • Çalıştığı yerde staj yapacak öğrencilerin yıllık izinli oldukları dönemlerde staj yapmaları mümkün değildir.
  • Öğrenci kesinlikle beyan ettiği tarihte staja başlamak ve stajı bitirmek zorundadır.
  • Öğrenci beyan ettiği staj yerinde stajını yapacaktır. Staj yapacağı işyerini değiştiren öğrenci en kısa zamanda Yüksekokul Staj Eğitim ve Uygulama Kuruluna bilgi vermek zorundadır.
  • Öğrenci staja bir mazereti nedeniyle gidemiyorsa en kısa sürede Yüksekokul Staj Eğitim ve Uygulama Kuruluna bilgi vermek zorundadır.
  • Staj tamamlandıktan sonra 2 hafta içinde staj dosyasının posta/kargo ile Yüksekokulu Müdürlüğü’ne gönderilmesi gerekmektedir.

  Danışman Listesi İçin Tıklayınız

Bu içerik 14.03.2014 tarihinde yayınlandı ve toplam 1474 kez okundu.